Moj grad

EPS traži FIDIC inženjera za završnu fazu termobloka B3 u Kostolcu

Foto: Boom93/MMV

Foto: Boom93/MMV

Elektroprivreda Srbije (EPS) raspisala je javnu nabavku za izbor konsultanta koji će obavljati poslove FIDIC inženjera na projektu izgradnje termoelektrane Kostolac B3. Vrednost ugovora procenjena je na 70,6 miliona dinara

Angažovanje FIDIC inženjera predviđeno je u skladu sa modelom ugovora "Žuta knjiga" Međunarodne federacije inženjera konsultanata (FIDIC), a obuhvata nadzor i koordinaciju aktivnosti izvođača u završnoj fazi realizacije projekta - od tehničke dokumentacije i montaže opreme, do probnog rada, ispitivanja i garantnog perioda.

Rok za podnošenje ponuda je 10. jul.

Podsetimo, izgradnja bloka B3 u okviru Termoelektrane Kostolac završena je u decembru 2024. godine, kada je potpisan i sertifikat o preuzimanju postrojenja između EPS-a i izvođača radova, kineske kompanije China Machinery Engineering Corporation (SMEC). Projekat izgradnje termo bloka realizovan je na osnovu međudržavnog sporazuma Srbije i Kine.

Više informacija možete pročitati OVDE.