Moj grad

Nakon larvi, kreće i suzbijanje komaraca i krpelja: Ukoliko se steknu povoljni uslovi

Foto: Pixabay/Ilustracija

Foto: Pixabay/Ilustracija

Nakon suzbijanja larvi komaraca koje je zakazano za četvrtak, za petak je planirano suzbijanje komaraca i krpelja na teritoriji grada.

Društvo za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju EКO-SAN PLUS D.O.O. će 1. avgusta u periodu od 19 do 22 časova, ukoliko se stvore povoljni meteorološki uslovi,izvršiti tretman suzbijanja komaraca na teritoriji grada Požarevca.

Tretman će se izvesti uređajima iz vazduha i sa zemlje. Uređajima iz vazduha koristiće se preparat na bazi nambdacihalotrina, a uređajima sa zemlje na bazi deltametrina. Mole se pčelari da preduzmu sve neophodne mere zaštite pčela.

Pored suzbijanja komaraca, istog dana u periodu od 10 do 16 časova, ukoliko se stvore povoljni meteorološki uslovi, izvršiće se tretman suzbijanja krpelja na teritoriji grada Požarevca. 

Tretman će se izvesti na uređenim javnim zelenim površinama na teritoriji grada. Кoristiće se preparat na bazi lambdacihalotrina, u dozi koja nije opasna za ljude, pčele i ostali životinjski i biljni svet.