Društvo

Protest zbog ometanja novinara

UNS

UNS

Udruženje novinara Srbije (UNS) danas u saopštenju protestuje zbog ometanja u radu ekipa N1 i Insajdera od strane mladića koji ih je optužio da provociraju i preporučio im da napuste prostor sa kojeg su izveštavali.

Kako se ukazuje u saopštenju, reportera N1 Nenada Nešića, koji prati dešavanja ispred Narodne skupštine u Beogradu, ometao je u radu mladić koji ga je sve vreme snimao telefonom i pričao. Prema rečima Nešića, ista osoba ometala je i ekipu Insajdera, optuživši ih da provociraju i da napuste prostor sa kojeg izveštavaju.

U međuvremenu, pripadnici policije zaduženi za javni red i mir, udaljili su iz Pionirskog parka ovog mladića, a policija je reagovala tek pošto je urgirao član Stalne radne grupe za bezbednost novinara Veran Matić. Udruženje novinara Srbije još jednom poziva građane, redare i policiju da vode računa o bezbednosti novinara i omoguće im da neometano obavljaju svoj posao.