Hronika
Uhapšeni zbog pribavljanja privatnih podataka o ličnostima: Koristili sistem MUP-a
FOTO: Boom93/R. Momirović
Dvoje je uhapšeno, a dvoje će dobiti krivične prijave zbog pribavljanja podataka o ličnostima.
Policija je uhapsila J. J. (49) administrativnu radnicu koja je zaposlena u jednoj javnobeležničkoj kancelariji u Beogradu, kao i G. R. (54) policijskog službenika Policijske uprave u Zrenjaninu, dok će krivične prijave biti podnete protiv S. K. (51) policijskog službenika Policijske uprave za grad Beograd i Z. B. (43) policijskog službenika Sektora unutrašnje kontrole.
Kako se sumnja, policijski službenici G. R, S. K. i Z. B. su bez osnova za postupanje koristili Jedinstveni informacioni sistem MUP-a Republike Srbije i tako pribavili podatke o ličnostima i druge podatke, dok je J. J. koristeći bez ovlašćenja Pravosudno-informacioni sistem pribavila podatke i učinila ih dostupnim trećim licima.
Osumnjičenima J. J. i G. R. određeno je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnim tužilaštvima.
Andrija
13.6.2025. 23:11
Dobro...i šta sad. Naši podaci (JMBG, br. licne karte, ime i prezime, adresa, broj telefona, broj racuna u banci i ko zna koji još podaci) su prodati trećim licima, koje su treća lica prodala trećim licima... a ta treća lica su prodala te podatke trećim licima. Ovi sa inicijalima koji su pohapšeni plati će kazne, neki ce napraviti "deal" sa tuziocem i nosi će nanogicu godinu dana...a mi...? Kako ćemo se odbraniti od raznih online prevara, agresivnih prodavaca koji nude razne šerpe, lonce i lekove putem telefona...sa tim podacima se otvaraju i lažne online firme...šta država u ovoj situaciji treba da radi da bi sanirala moguću štetu ?