Politika

Dan posle izbora: Mirno u Zaječaru, interventna policija ispred Skupštine grada

Foto: N. Stojićević/Boom93

Foto: N. Stojićević/Boom93

Dan nakon održavanja lokalnih izbora u Zaječaru, situacija na gradskim ulicama je jutros mirna, a pripadnici Interventne jedinice policije nalaze se ispred Skupštine Zaječara.

Jutros oko 7 sati ispred Skupštine Zaječara bilo je nekoliko pripadnika ITJ i više kombi vozila policije, javlja izveštač Tanjuga, a prenosi 021.rs.
 
Oni su otišli, pa su se vratili, pošto je sinoć došlo do kratkog obračuna interventne jedinice sa liderima opozicionih stranaka i građanima koji su hteli da spreče izborne neregularnosti.
 
Takođe su rekli da će braniti izborne rezultate.

Sinoć su centralne ulice u blizini Trga, zbog okupljanja građana, bile zatvorene, dok se od jutros saobraćaj nesmetano odvija i nema gužvi.
 
Deo opozicionih lidera tokom noći je ušao u zgradu Grada Zaječara, nakon čega su ubrzo izašli.

Sinoć su se oko 20 sati na ulicama grada Zaječara okupili građani, studenti, veterani i pripadnici 63. padobranske brigade, dok su se ispred prostorija Gradskog odbora SNS okupile pristalice ove stranke.
 
U nekoliko navrata došlo je do koškanja, ali su pripadnici Žandarmerije i ITJ napravile kordon između dve strane.
 
U Kosjeriću i Zaječaru juče su održani redovni lokalni izbori za odbornike skupština lokalnih samouprava. I Aleksandar Vučić i opozicija su proglasili pobedu u Zaječaru i Kosjeriću.
 
Dodajmo da je Republička izborna komisija objavila rezultate izbora u Kosjeriću na osnovu 100 odsto prebrojanih glasova. Čekaju se zvanični rezultati za Zaječar.